راز شمع ها

  • ۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۳:۳۵:۴۹ ب.ظ

راز شمع :

هستی از چهار عنصر تشکیل شده است باد، خاک، آب، آتش. وقتی چیزی را از هستی درخواست می کنیم باید به شکلی این خواسته را به گوش شعور نهفته در آن برسانیم . دعا کردن لفظی پیام ما را از طریق هوا به شعور هستی انتقال میدهد و حرز و نبشته از طریق خاک. هر چه راه های رساندن پیام متعددتر باشد اجابت آن قوی تر است، مثلا اگر خواسته را به صورت دست نوشته به آب بسپاریم از دو عنصر خاک و آب استفاد کرده ایم. راز قدرت شمع در این است که چهار عنصر اصلی هستی را یکجا در خود جمع کرده است

شمعی که میسوزد چهار عنصر را اینگونه با خود دارد: موم شمع عنصر خاک است،شعله شمع عنصر آتش است،دود عنصر باد است ومومی که ذوب میشود عنصر آب است.

در زمان دعا کردن وقتی به شمع در حال سوختن نگاه میکنید به شعور الهی متصل تر میشوید و درحالت آلفای ذهنی قرار می گیرید، حالتی که در ان به شعور الهی و خدای درون متصل میشوید و دعا به راحتی به عالم بالا میرود و به استجابت میرسد اگر به صلاح شما باشد. به همین دلیل در محراب ها و مکان های مقدس برای دعا کردن شمع روشن میکنند یا بر روی کیک تولد شمع قرار میدهند یا در زمان مدیتیشن شمع روشن میکنند و

هر کس حداقل یک بار از نیروی جادویی شمع استفاده کرده است، در حالی که از قدرت آن بی خبر بوده و آن فوت کردن شمع کیک تولد است و آرزویی که در آن لحظه تصور کرده است.بنابراین، استفاده از نور شمع برای اهداف متافیزیکی و مدیتیشن برای برخورداری از تأثیرات و جنبه های روانی آن در ارتباط با ذهن و روح انسان می باشد.

برای دعا کردن بهتر است بخش کوچکی از خانه را به خود اختصاص دهید، جایی شبیه محراب ایجاد کرده و شمعی در ان روشن کنید، از موارد دیگری نیز که موجب حس خوشایند و خلق انرژی مثبت میشود استفاده کنید عود، کتاب مقدس، گل، ظرفی آب و ...

هر زمان بدنبال کسب انرژی بودید یا حالتی عصبی و ناخوشایند داشتید، نور اتاق را کم کنید، شمعی روشن کنید و در کنار ان قرار بگیرید، چشم ها را ببندید و با تمام وجود دعا کنید، پس از دعا کردن چشم ها را باز کنید، چند دقیقه به شمع و قطره هایی که میچکد نگاه کنید، نفسی عمیق بکشید و تمام، به همین راحتی به خود ارامشی عمیق دهید و به خدای مهربان حتی برای چند دقیقه در روز متصل شوید. استفاده از آتش شمع در اهداف متافيزيكي نيز باز به تاريخ انسان بر مي گردد. شمع سمبلي از مدل انسان فعال از حيث رواني و فيزيولوژيكي مي باشد. در شرايطي كه از شمعها به عنوان وسيلة درمان استفاده مي كنيم، دقيقاً از همان روشهاي عبادت ديني اجدادمان تقليد مي كنيم كه در قرون بسيار گذشته بدان كار جامة عمل مي پوشاندند. در قديم آتش مظهر بزرگترين قدرتي شناخته مي شد كه زندگي و روح انسانها را تحت تأثير قرار مي داد و اگر امروزه در برنامه هاي درماني متافيزيكي از نور شمع بهره گرفته مي شود نه از روي خرافات و سحر و جادوست كه منبعث از اعتقاد انسان از گذشته و تأثيرات رواني است كه اين پديده در روح انسان مي گذارد. آتش هميشه در روح انسان نشانه هاي نيرو، توان و اعتماد را مي گذارد و از نيرو بر طبق نظريات روان شناسان وجود آتش در درمان رواني بسيار مؤثر مي باشد.

زمانيكه شما از شمع به عنوان وسيلة درمان استفاده مي كنيد، حتي بر الهام و نبوغ شما افزوده میشود. در شرايطي كه شمع را بر مي افروزيد، بايد خودتان را بسان كسي بدانيد كه در اعماق تاريكي و خلاء روزنه اميد و روشنايي را ايجاد مي كند. چنين احساسي در نوع خود هم شفادهنده و آرام بخش روح بوده و هم اينكه احساس قدرت و برتري را در انجام وظيفه به انسان مي بخشد. شمع خاموش سمبلي از زندگي خاموش و ساكت و بي حركت است كه هيچ لطفي ندارد. براي اينكه به اين زندگي جان داد تا به حركت آيد، لازم است كه انرژي لازم را به آن بخشيد كه آتش زدن آن مي باشد و لذا روشن كردن شمع خود به نوعي حالت برتري و ايجاد و قابليت را در انسان ايجاد مي كند. شايد اين موضوع تا حالا برايتان ملموس و مفهوم نبوده زيرا هيچ گاه به اين موضوع فكر نكرده بوديد ولي اكنون يقين دارم كه آتش زدن شمع و روشن كردن آن نگاهي جديد را در پيش روي شما مي گذارد.

حتما پس از پایان درمان شمع را خاموش کنید یادتان باشد با فوت کردن هرگز شمع را خاموش نکنید نفس نیز مانند آتش خلاق است نباید برای خاموش کردن نیرویی خلاق از نیروی خلاق دیگری استفاده کرد(جالب است که در اسلام نیز فوت به شمع مکروه است و قدیمی ترها یا با انگشت یا با قاشق های سر کج شعله شمع را خاموش می کردند).

اگر هنگامی که می خواهید دعا کرده یا آرزویی بکنید شمعی روشن نمایید زودتر دعا و آرزویتان برآورده می شود چراکه تا زمانیکه شمع روشن است انرژی پرقدرت آن پشت سر خواسته های شماست.(حتما سقاخانه های قدیم و سنت شمع روشن کردن هنگام دعا را فراموش نکرده اید).

چگونه استرس را از خانه خارج کنیم ؟

اگر در نزديكي يك بيمارستان يا حتي قبرستان زندگي مي كنيد، انرژي هاي منفي ناشي از بيماري ها و مرگ روي شما اثر مي گذارند.

  نور شمع با شعله باريك و كشيده اش ما را به عمق وجودمان مي كشاند؛ به جايي كه ريشه هايمان در آنجاست. شكل و حالت آن معني دارد، قدرت شعله شمع نه زنانه است و نه مردانه ولي مي تواند ما را به ماهيت اصلي مان متصل كند. در فنگشويي استفاده از شمع جايگاه ويژه اي دارد. در واقع از قدرتمندترين عناصر در دكوراسيون خانه است. شمع، نيرو و انرژي پاكسازي و الهام دارد. محيط خانه را گرم مي كند و انرژي هاي منفي و استرس ها را دفع مي كند. بهتر است كه از شمع در قسمت هاي جنوب، جنوب غربي و شمال شرقي خانه استفاده كنيد.

گذشته از مسئله زيبايي شمع، تاثير آن در افزايش انرژي و از بين رفتن استرس بسيار مهم است. علاوه بر آن طبق تحقيقات به عمل آمده روشن كردن و سوختن يك شمع با كيفيت به مدت ۱۵ دقيقه در اتاق خواب و قبل از خواب باعث احساس راحتي بسيار زياد و خواب راحت و عميق مي شود.

گاهي اوقات لازم است به مدت چند روز پياپي شمع روشن كنيد تا به تاثير جادويي آن برسيد. هنگام چيدمان وسايل و استفاده از شمع در خانه، بهتر است كه به ياد داشته باشيد تاثيرگذار باشد و محيط اطراف را پاكسازي كند.

استفاده از شمع و اسانس باعث مي شود تا موجي ملايم از روغن هاي اصلي برخي گياهان و گل ها در فضاي اتاق ها روان شود.

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید