معجزه ی آرامش! سنگ نمک باعث ایجاد آرامش می شود؟

  • ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۲:۱۶ ب.ظ

معجزه ی آرامش؟ سنگ نمک باعث ایجاد آرامش می شود؟

سنگ نمک یکی از قدیمی ترین و پرکاربرد ترین مواد معدنی مورد استفاده بشر در امر تغذیه و درمان بوده است.

اهمیت سنگ نمک به قدری است که در کتاب قانون حکیم بوعلی سینا نیز کاربردهای شگفت‌آور از این نعمت الهی برشمرده شده است.

کسانی که از سنگ نمک استفاده می کنند در توصیف این محصول به آرامش بخش بودن آن اشاره می کنند اما برای مخاطب این سوال مطرح می شود که آیا واقعا سنگ نمک باعث آرامش می شود؟

چطور سنگ نمک احساس آرامش را ایجاد می کند؟

سنگ نمک آلودگی ها و باکتری های مضر موجود در هوا را کاهش میدهد و هوا را تصفیه می کند و شرایط بهتری برای تنفس ما فراهم می کند. زمانی که ما بهتر نفس بکشیم و در هوای پاک اکسیژن بیشتری به ما برسد ، ضربان قلب تنظیم شده و خون رسانی به مغز بهتر انجام می شود و در نتیجه احساس آرامش بیشتری خواهیم داشت.

چگونه سنگ نمک باعث کاهش مضرات پارازیت و امواج الکترومغناتیس می شود؟

وقتی کریستال های سنگ نمک در کنار تلویزیون و یا نمایشگر رایانه قرار می گیرند، روی خواص الکترومغناتیسی آن تاثیر می گذارند، همچنین بیش از 80 درصد تشعشعات و پارازیت های منتشره ناشی از تجهیزات الکتریکی مانند تلفن همراه ، کامپیوتر، تلویزیون و دستگاه های رادیولوژی را کاهش میدهد. مغز ما به صورت عادی امواجی با سرعت 8 هرتز تولید می کند. امواج تولید شده توسط دستگاه های الکتریکی بسامدی بین 100 تا 160 هرتز را دارا می باشند. بنابراین بدن انسان زمانی که در مجاورت این تجهیزات قرار می گیرد تا 20 برابر شرایط معمول به آن فشار وارد می شود که نتیجه آن عصبی شدن، بی خوابی، از دست دادن و ضعیف شدن تمرکز است. علاوه بر این احتمال ابتلا به بیماری سرطان به دلیل قرار گرفتن در مقابل جریان رادیکال های آزاد در چنین شرایطی افزایش می یابد. بلور های سنگ نمک با تولید یون های مفید یا به عبارتی یونیزاسیون هوا تاثیر این امواج مضر را کاهش می دهند و به حفظ سلامتی ما در چنین محیط هایی کمک می کنند.

چگونه سنگ نمک باعث کاهش دردهای میگرنی می شود؟

سنگ نمک با تولید یون های مفید (یونیزاسیون هوا) باعث بهترشدن تنفس، تنظیم ضربان قلب و در نتیجه گردش بهتر خون در رگ ها می شود. از آنجایی که انقباض رگ های خونی باعث ایجاد سردردهای میگرنی میشوند؛ سنگ نمک با گردش بهتر خون در رگ ها باعث کاهش انقباض رگ ها و در نتیجه کاهش دردهای میگرنی می گردد. یکی از شایع ترین عوامل تشدید سردردهای میگرنی آلرژی بوده که سنگ نمک با بهتر شدن تنفس به کاهش آلرژی و سردردهای حاصل کمک شایانی می کند.

برگرفته از : میراث ایران زمین

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید